Pasta czyli makarony

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród szerokich wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. rest włoska w krk Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, focaccia, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *